Języki obce

Życzenia świąteczne w języku obcym?

Nieraz zdarzało mi się pomagać znajomym w napisaniu krótkich i zwięzłych życzeń na Święta Bożego Narodzenia. Coś, co można napisać w kilku słowach na kartce pocztowej i po prostu wysłać.

Co prawda w dzisiejszych czasach coraz rzadziej wysyłamy kartki na święta, ale wśród nas nadal są osoby, które hołdują tej pięknej tradycji. Część ogranicza się jedynie do wysłania życzeń w formie SMSa.

Dla jednych i drugich postanowiłem przygotować życzenia, które będą pasowały zarówno do tradycyjnej kartki świątecznej, jak i do wysłania w formie smsa. Wystarczy wybrać odpowiedni język, skopiować lub przepisać i wysłać.

Będzie to zapewne miły gest dla naszych znajomych mieszkających za granicą. Być może ktoś z was zechce zabłysnąć przed rodziną lub po prostu w ramach własnej nauki oraz osobistego wyzwania postanowi się ich nauczyć i złoży je osobiście podczas zbliżających się świąt. Trzymam kciuki szczególnie za tych ostatnich, najbardziej ambitnych, ale też za wszystkich innych, którzy wysilą się i przygotują swoje kartki w języku obcym.


Oto życzenia w 6 językach obcych (do wyboru):

EN: Wishing you and your family peace, health, happiness, and prosperity in the coming year. Merry Christmas.


IT: Tantissimi Auguri di Buon Natale e un sereno Anno Nuovo. 


FR: Tous nos vœux de bonheur d’amour de santé et de prospérité pour cette nouvelle année 2020!


ES: Feliz Navidad y mucha suerte para el Año Nuevo.


DE: Frohe Weihnachten, viel Gesundheit, Erfolg und freudenvolle Momente für das Neue Jahr 2020!


RU: Мы желаем Вам чудесного праздника Рождества и отличного старта в Новом году! 

Piotr Kruk
Piotr Kruk - poliglota, mówca TEDx oraz praktyk międzynarodowego biznesu. Od kilkunastu lat pracuje w ponad 20 krajach Europy wykorzystując w codziennej pracy aż 7 języków obcych. Autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz pasjonat praktycznego podejścia do nauki języków.