Książki

LEGO – rodzinna historia, która wciąga

Historia LEGO

To niesamowite, jak czyta się książkę „Historia LEGO” Jensa Andersena. 

Z jednej strony autor w niezwykle obrazowy sposób przedstawia historię marki LEGO i rodziny, która buduje już od niemal 100 lat. 

Widzimy poszczególne decyzje, wątpliwości i pełen obraz życia rodzinnego w Danii na przestrzeni całego stulecia. Włącznie z wyzwaniami, z jakimi borykała się rodzina Kristiansen. M.in. kilkoma pożarami, które mogły być końcem wielkich marzeń o budowaniu firmy, a także koniecznością podjęcia decyzji o tym, czy zacząć produkować plastikowe klocki.

Paradoksalnie przeciwne temu było młodsze pokolenie. W tamtym czasie firma skupiała się na produkcji drewnianych zabawek, zupełnie niezwiązanych z tym, czym zajmuje się dzisiaj. 

Z drugiej strony książka ta to niezwykle inspirujące źródło wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania kryzysowego i sukcesji w biznesie. Autor przedstawia sposób, w jaki Lego zdołało wyjść z wielu trudności, analizuje decyzje strategiczne i wyzwania stojące za zmianą pokolenia. Tym samym otrzymujemy cenne wskazówki dotyczące tego, jak skutecznie zarządzać w trudnych czasach i przekształcić kryzys w okazję do wzrostu.

Choć książkę czyta się jakby oglądało film sensacyjny, polecam ją wszystkim przedsiębiorcom, menedżerom i osobom zainteresowanym tematyką zarządzania kryzysowego oraz sukcesji. To niemal 500 stron dobrej i pasjonującej lektury o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie.

——

Podobają Ci się moje polecenia.
Czytaj mój piątkowy newsletter i otrzymuj więcej.

Piotr Kruk
Piotr Kruk - poliglota, mówca TEDx oraz praktyk międzynarodowego biznesu. Od kilkunastu lat pracuje w ponad 20 krajach Europy wykorzystując w codziennej pracy aż 7 języków obcych. Autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz pasjonat praktycznego podejścia do nauki języków.