Języki obce

Karteczki z pytaniami

Nauka języków obcych nie musi być nudna. Rozwiązaniem jest ciekawa gra, dzięki której zautomatyzujecie swoje wypowiedzi odpowiadając na wylosowane pytania.

Nauka języków nie wymaga również udziału większej ilości osób. Oczywiście idealnie jest, jeśli macie w pobliżu kogoś, kto wam pomoże w odpowiedzi na te pytania, ale jeśli uczucie się sami, możecie grać w pojedynkę. Innym wariantem gry jest losowanie karteczek partnerowi językowemu lub próba odpowiedzi – kto pierwszy ten lepszy.

Możesz wykorzystać wszystkie 32 karty lub wybrać na początku te najprostsze, a następnie dokładać kolejne. Tempo i ilość zależy tylko od was.

By przygotować odpowiedzi na pytania – warto skorzystać ze słownika, który u mnie jest zawsze pod ręką w formie aplikacji na telefonie lub strony internetowej. Tam znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania. Pisałem o nim tutaj https://mowic.pl/internet/reverso-genialna-aplikacja-do-tlumaczenia-slowek/

Karty są do pobrania w formie PDF – gotowe do wydruku:

  1. pobierasz karty w języku niemieckim lub angielskim
  2. drukujesz na kartce bloku technicznego
  3. wycinasz według linii
  4. grasz. Wylosuj pytanie i postaraj się odpowiedzieć na nie jak najszybciej.

To proste.

Niemiecki: https://mowic.pl/wp-content/uploads/2019/01/karty_DE.pdf
Angielski: https://mowic.pl/wp-content/uploads/2019/01/karty_EN.pdf

Odpowiadaj na pytania: https://mowic.pl/wp-content/uploads/2019/01/karty_PL_01.pdf

Miłej zabawy!

Piotr Kruk
Piotr Kruk - poliglota, mówca TEDx oraz praktyk międzynarodowego biznesu. Od kilkunastu lat pracuje w ponad 20 krajach Europy wykorzystując w codziennej pracy aż 7 języków obcych. Autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz pasjonat praktycznego podejścia do nauki języków.