Języki obce

3 najlepsze kanały na YouTube do hiszpańskiegoELISA PENA

Elisa to sympatyczna dziewczyna pochodząca z Hiszpanii, która od ponad 10 lat uczy Polaków swojego języka ojczystego. Jej zachwycający akcent oraz pochodzenie sprawiają, że czujesz, iż jesteś w dobrych rękach. Co prawda ilość filmów na tym kanale jest niewielka, to jednak dla kogoś, kto dopiero startuje z nauką języka hiszpańskiego będzie to doskonałym źródłem. Tym bardziej, że podstawy „złapane” wprost z ust rodowitej Hiszpanki mówiącej po polsku to najlepsza okazja do poznania dobrej wymowy języka hiszpańskiego.
POD NIEBEM MALAGI

Hiszpania i język hiszpański okiem Polki mieszkającej w tym słonecznym kraju? Proszę bardzo. Ola mieszka w Andaluzji, jest tłumaczem języka hiszpańskiego i fanką praktycznego podejścia do nauki języków obcych. Widać do zresztą w filmach publikowanych na jej kanale YouTube „Pod niebem Malagi”. Ola nauczy was przeklinać, powie o błędach w nauce hiszpańskiego, o tym czego nie nauczy was nauczyciel oraz o potocznym języku ulicy. Ponad 100 odcinków to spora dawka nauki również dla początkujących adeptów tego pięknego języka.

AGATA UCZY

„Agata uczy” to bogaty zbiór filmów do nauki języka hiszpańskiego. Kanał jest podzielony na kilka sekcji, w której każdy znajdzie z pewnością coś interesującego właśnie dla siebie. Dla zupełnie początkujących polecam część „Hiszpański dla początkujących”. Znajdziecie w niej 12 lekcji, które z pewnością, jeśli oczywiście dobrze się w nie zaangażujecie, pozwolą wam na opanowanie całkiem niezłych podstaw języka hiszpańskiego.

Oprócz tego znajdziecie również działy, dzięki którym dowiecie się co czytać po hiszpańsku, czego słuchać oraz jak wymawiać poszczególne bardziej problematyczne dla początkujących zwroty i słowa. Ponadto na kanale znajdziecie kilkanaście filmów prezentujących konkretne zagadnienia z gramatyki języka hiszpańskiego. Jeśli więc dopiero zaczynacie swoją przygodę z tym pięknym językiem – kanał „Agata uczy” z pewnością pozwoli wam opanować podstawy języka hiszpańskiego.

Bonus dla znających język angielski:

Trzeba przyznać, że liczba dobrych kanałów do nauki języka hiszpańskiego, a stworzonych dla Polaków, jest ograniczona. Ale tych, w których językiem głównym jest język angielski i na których uczy się języka hiszpańskiego już całkiem sporo. Jeśli więc znacie język angielski, możliwości nauki języka hiszpańskiego są ogromne. Dlatego postanowiłem dorzucić Wam dwa bonusy w formie kanałów do nauki języka hiszpańskiego po angielsku. Sam z nich korzystam, więc jestem pewny, że i Wam przypadną do gustu:


SPANISH AND GO

Twórcami kanału „Spanish and go” jest sympatyczna para, dzięki której poznajemy tajniki języka hiszpańskiego w różnych codziennych sytuacjach. Oczywiście wśród filmów znajdziecie też takie, w których wymienianych jest np. 10 podstawowych czasowników wraz z przykładami ich użycia. Ale to, co bynajmniej mnie najbardziej interesuje, to poradniki jak prowadzić pierwszą pogawędkę w języku hiszpańskim, pytać o to – skąd ktoś jest, odpowiadać na to pytanie czy opowiadać o sobie. Ilość tego typu praktycznych filmów jest bardzo duża, a ponad 80.000 subskrybentów to dowód na to, że kanał stanowi dobre źródło dla wszystkich uczących się języka hiszpańskiego.

Jim oraz May umieszczają na swoim kanale również filmy tematyczne – np. o popularnym w krajach hiszpańskojęzycznych Dniu Zmarłych czy Świętach Bożego Narodzenia, a także o często popełnianych błędach wśród osób uczących się mówić po hiszpańsku.SUPER EASY SPANISH

Na koniec zostawiłem dla Was mój ulubiony kanał ever czyli Easy Languages, a dla uczących się języka hiszpańskiego od podstaw „Easy Spanish” oraz „Super Easy Spanish”. Easy Spanish to seria filmów, które nagrywane na ulicy pozwalają nam na kontakt z różnymi akcentami, ale przede wszystkim z prawdziwym codziennym językiem. To tutaj ogarniecie umiejętność przedstawiania się i odpowiadania na pytanie o imię, wiek, a także ponad 200 innych tematów. Tak! Aż tyle odcinków otrzymujecie do dyspozycji w serii Super Easy Spanish oraz Easy Spanish!

Kanał dla tych, którzy dopiero zaczynają, ale również tych, którzy chcą poszerzyć znajomość tego pięknego języka. Podpisy pod każdym filmem (zarówno po hiszpańsku jak i angielsku), pozwalają na lepsze zrozumienie i zapoznanie się z oryginalną pisownią tego, co właśnie słyszymy. Czyż może być lepiej i bardziej ciekawie?Jeśli znacie inne ciekawe kanały, które możecie mi polecić , podzielcie się i napiszcie w komentarzu ich nazwy. Będę Wam bardzo wdzięczny!

#jezyk #hiszpanski #youtube #jezykiobce #nauka

Piotr Kruk
Piotr Kruk - poliglota, mówca TEDx oraz praktyk międzynarodowego biznesu. Od kilkunastu lat pracuje w ponad 20 krajach Europy wykorzystując w codziennej pracy aż 7 języków obcych. Autor książki „Język obcy w 6 miesięcy” oraz pasjonat praktycznego podejścia do nauki języków.